fbpx

ICDS FITNESS CLUB

zdrowie dla ducha i ciała

Mobilność

Mobilność

Zajęcia grupowe z wykorzystaniem piłek do masażu powięzi, rollerów oraz power bandów, a także specjalnie dobranych ćwiczeń.
To nie jest streching!
Celem jest przywrócenie równowagi mięśniowo- powięziowej po całym tygodniu ciężkich treningów.
Nie zależnie czy biegasz czy trenujesz na siłowni, Twoje ciało może być obolałe a mięśnie przykurczone.
To jest zaproszenie dla kontuzji!

Joga

Joga

To staroindyjski system pracy z ciałem, oddechem i umysłem. Prowadzi do osiągnięcia harmonii i wewnętrznej równowagi. Kształtuje piękną, smukłą sylwetkę, poprawia samopoczucie i stan zdrowia. Dla niektórych jest tylko fizycznym treningiem, dla innych filozofią, sposobem na szczęśliwe, zdrowe życie. Redukuje poziom stresu.

Step

Step

Zajęcia choreograficzne przy muzyce z wykorzystaniem stepu poprawiające kondycję i koordynację ruchową a jednocześnie kształtujące głównie dolne partie ciała. Nauka podstawowych kroków, prostej choreografii i techniki. Umiarkowana intensywność.

Zgrabne uda

Zgrabne uda

Ćwiczenia na dolne partie ciała, skupiające się na udach, a także pośladkach. Część główna poprzedzona krótką rozgrzewką opiera się na ćwiczeniach wzmacniających, wykonywanych w różnym tempie i w różnych pozycjach, dzięki którym spala się tkankę tłuszczową, rozbija cellulit oraz ujędrnia i wysmukla ciało. Zajęcia te dają rewelacyjne efekty w modelowaniu sylwetki i pomagają w zwalczaniu „pomarańczowej skórki”. Regularnie podejmowany wysiłek pomaga osiągnąć piękne i gładkie ciało.

Pump

Pump

Zajęcia wytrzymałościowo-siłowe z użyciem specjalnej sztangi. Bardzo efektywny sposób na kształtowanie sylwetki poprzez pracę z obciążeniem dostosowanym do indywidualnych możliwości ćwiczącego. Doskonała alternatywa dla treningu siłowego również dla mężczyzn. Zajęcia dla osób na każdym poziomie zaawansowania.

DLA BIEGACZY

TRENING FUNKCJONALNY DLA BIEGACZY

Chcesz poprawić swoje wyniki biegowe w kolejnym sezonie? Zacznij już tej jesieni. Zajęcia, na których poprawisz siłę i wytrzymałość partii mięśniowych, wykorzystywanych podczas biegu długodystansowego. Ćwiczenia pozwolą wzmocnić prawidłowe nawyki ruchowe a przez to poprawić technikę biegu. Naszym celem jest :

 • Stabilizacja tułowia
 • Wzmocnienie mięśni nóg
 • Profilaktyka kontuzji
 • Poprawa cech motorycznych

Lepsze przygotowanie do przyszłego sezonu biegowego! Zajęcia prowadzi Instruktor z The runner project.


Brzuch

Brzuch

Zajęcia przeznaczone dla osób, którym szczególnie zależy na wyrzeźbieniu i wzmocnieniu mięśni brzucha oraz na spaleniu tkanki tłuszczowej i wymodelowaniu talii.


Pupomania

Pupomania

Jest to trening wzmacniający i kształtujący dolne partie ciała, ze szczególnym naciskiem na
uda i pośladki. Duża ilość powtórzeń danego ćwiczenia sprawia, że trening jest intensywny, a efekty są szybko widoczne.


Fat burning

Fat burning

Zajęcia nastawione na spalanie dużej ilości kalorii, oparte na treningu aerobowym, prostej choreografii, w umiarkowanym tempie. Zajęcia dla wszystkich.ia.

Pole Dance

Pole Dance

To fantastyczne ćwiczenia przeznaczone dla każdego. To najnowszy hit na arenie zarówno tanecznej jak i fitness. Pole Dance nadaje nowy ekscytujący wymiar w świecie tańca. Pole Dance to innowacyjna forma zajęć, która łączy w sobie gimnastykę, taniec i fitness.

Co to jest POLE DANCE?

Historii Pole Dance moglibyśmy się doszukiwać w odległych rytuałach plemiennych, gdzie wykonywane były ekstatyczne tańce wokół drewnianych pali. Jednak Pole Dance, które znamy prawdopodobnie początek swój miał w Ameryce w 1920 roku, kiedy to wędrowni tancerze zaczęli używać słupów namiotowych, jako rekwizytu w swoich przedstawieniach. Ogromną popularnością cieszyły się liczne festyny, na których przeplatał się świat artystyczny oraz kupiecki. Wyróżniał się na nich namiot, w którym odwiedzający mogli podziwiać kobiety w niezwykle pięknym i zmysłowym tańcu przy wertykalnym drążku podpierającym jego środek. Bardzo szybko zaczęto ów drążek nazywać rurą do tańca, czyli „dance pole”.

W latach pięćdziesiątych pole dance stopniowo zaczął się przenosić z namiotów do barów rozpoczynając niechlubną część historii tej dyscypliny. W barach pokazywane były występy gwiazd burleski nazywane „burlesque shows” i dopiero w latach osiemdziesiątych zauważono wyjątkowość z jaką pole dance ukazuje piękno kobiecego ciała w tańcu. Wciąż nie była to dyscyplina popularna, wręcz źle kojarzona, ponieważ wtedy zaczęto wykorzystywać elementy tańca na rurze w nocnych klubach. Do dzisiaj określenie „taniec na rurze” niestety kojarzy się właśnie z tanimi klubami nocnymi…

Na szczęście lata dziewięćdziesiąte XX wieku okazały się bardziej łaskawe dla Pole Dance – zaczęto powoli i mozolnie odchodzić od utożsamiania tej dyscypliny z wulgarnym striptizem wokół rury. Zaczęło powstawać coraz więcej szkół tańca na rurze, dzięki czemu jest on traktowany jak nowoczesna, ogólnorozwojowa forma fitnessu, zawierająca elementy o charakterze artystycznym oraz akrobatycznym. Wiele elementów dzisiejszego Pole Dance zaczerpniętych jest z przedstawień przy użyciu tzw. chińskich pali, czyli Chinese Pole, który jest rodzajem tańca uprawianego przez mężczyzn, polegającym na wykonywaniu skomplikowanych akrobatycznych figur (oczywiście nie mających erotycznego zabarwienia).

Dzisiaj fani tańca na rurze próbują zmienić postrzeganie Pole Dance promując go jako odmianę tańca i akrobatyki. Każdego roku odbywa się coraz więcej konkursów, mistrzostw, pokazów. Pole Dance wykorzystywany jest w kabaretach, cyrkach oraz spektakularnych widowiskach scenicznych (między innymi Cirque du Soleil).

Pole Dance jest formą sztuki; połączeniem tańca i gimnastyki. Jest to forma fitness praktykowana przez rosnącą liczbę entuzjastów. Dzięki Pole Dance można znacznie poprawić elastyczność i wytrzymałość. Jest zdecydowanie dyscypliną wymagającą, ale jednocześnie dającą bardzo szybkie i zauważalne efekty.

Opis poziomów

Zajęcia Pole Dance dostosowane są do indywidualnych predyspozycji oraz stopnia zaawansowania uczestniczek zajęć.

Poziom podstawowy
Jest przeznaczony dla debiutantek. Składają się na niego ćwiczenia wzmacniające, ujędrniające i rozciągające całe ciało, przygotowujące do wykonywania coraz trudniejszych i bardziej skomplikowanych elementów. Kursantki poznają podstawowe chwyty, obroty oraz nieskomplikowane elementy odwrócone (do góry nogami). Jednocześnie jest to czas oswajania ciała z kontaktem z rurką – jest to poziom, podczas którego poznaje się swoje ciało i jego możliwości.

Poziom średni
Kursantki wykorzystują umiejętności zdobyte na poziomie podstawowym do wykonywania trudniejszych, bardziej złożonych figur i zaczynają uczyć się przejść. Poznają sposoby łączenia ze sobą dotychczas poznanych elementów w krótkie układy i wykonywanie ich w sposób płynny i z gracją.

Poziom zaawansowany
Na tym etapie kursantki powinny mieć już znaczną siłę oraz dobrą elastyczność całego ciała. Poznają i ćwiczą najtrudniejsze i najbardziej skomplikowane elementy praktykując je regularnie na odkręconej rurze. Na każdych zajęciach dopracowuje się poznane wcześniej elementy i łączy je w układy choreograficzne lub zbiory następujących po sobie figur.


TBC

TBC Total Body Conditioning

Zajęcia typu dwa w jednym; łączą ćwiczenia aerobowe (przyśpieszające oddech i puls) ze wzmacniającymi. Dwie składowe TBC dają dwa rezultaty: wzmocnienie mięśni i ogólnej kondycji oraz utratę tkanki tłuszczowej i poprawę wydolności tlenowej. Wpływają na rozciągnięcie mięśni i wysmuklenie całej sylwetki. Są wykonywane do rytmicznej muzyki. Zajęcia dla wszystkich.


Power Fit

Power Fit

Intensywny trening całego ciała oparty na zasadach treningu obwodowego, zakończony wzmacnianiem mięśni brzucha. Przyspiesza metabolizm, poprawia wydolność, zwiększa wytrzymałość, siłę oraz szybkość; kształtuje i wzmacnia mięśnie brzucha. Power fit to trening dla wszystkich: zarówno kobiet jak i mężczyzn. Dla osób początkujących to świetna forma wdrożenia się; zaś dla zaawansowanych dobra okazja szlifowania formy. Trening nigdy nie jest nudny, gdyż wykorzystuje się na nim wiele przyrządów do ćwiczeń. Power fit to świetna zabawa a efekty przychodzą zaskakująco szybko


ABT

ABT Brzuch Biodra Pośladki

Trening wzmacniająco-kształtujący, który zapewnia płaski brzuch, jędrne pośladki i smukłe uda. Zestaw ćwiczeń o bardzo prostej formie. Zajęcia dla wszystkich.

Fitness

Fitness

Czym jest fitness?

Fitness stał się wyrazem nowej formy aktywności fizycznej i nowej filozofii życiowej. Zaczęło się upowszechniać pojęcie „fit” – czyli bycie sprawnym i zdrowym. Nowoczesny fitness jest coraz bardziej wszechstronny i dostępny dla każdego, niezależnie od wieku i sprawności. We wszystkich programach fitness istnieje koncepcja holistycznego, czyli całościowego podejścia do człowieka, pozwalająca na jak największe zaangażowanie się w formy aktywności fizycznej i wykorzystanie ich w stopniu odpowiednim do możliwości.

Fitness – rozumiany jako styl życia – to nie tylko dbałość o sprawność ciała, ale także troska o wszystkie aspekty naszego życia: sposób zachowania, nawyki żywieniowe, aktywność w życiu codziennym, unikanie używek, odpowiednie proporcje pomiędzy pracą i wypoczynkiem, odporność na sytuacje stresowe, regularność codziennych zajęć i cała gama pochodnych zachowań wpływających na poziom zadowolenia z życia

Angielskie „fit” oznacza być w formie, a dokładniej być w szczytowej formie poprzez odpowiedni trening. Do poziomu fit należy dochodzić poprzez różnorodne formy aktywności fizycznej, której cele uzależnione są od: płci, wieku, zainteresowań, potrzeb i poziomu sprawności fizycznej. Pojęcie fitness nie ma jednoznacznego odnośnika; fitness to raczej sposób życia i bycia w formie. Różnorodność rozumienia pojęcia fitness wynika z różnorodności czynników wzajemnie na siebie działających w układzie: człowiek – ruch – środowisko.

Ruch fitness został zapoczątkowany w Stanach na początku lat osiemdziesiątych, skąd rozprzestrzeniał się na kolejne kraje. Zaczęło upowszechniać się pojęcie „fit”, czyli bycie dobrym i sprawnym. W Polsce z fitnessem tak naprawdę mamy do czynienia dopiero od początku lat dziewięćdziesiątych.

Na międzynarodowej konferencji w Birmingham (Wielka Brytania) w 1996 roku podjęto próbę zdefiniowania słowa „fitness” właśnie jako pojęcia ogólnego, utożsamianego z ideologią, a nie z faktem „bycia sprawnym”. Można przyjąć następującą definicję.

FITNESS to dynamiczny stan /system/ poszukiwań dobrego samopoczucia z punktu widzenia psychologicznego i socjologicznego, w połączeniu z dążeniem do osiągnięcia maksymalnej /dla jednostki/ sprawności fizycznej – poprzez różnorodne formy ruchowe dostosowane do możliwości, gustu, oczekiwań tej jednostki, która tym samym bierze odpowiedzialność za funkcjonalne doskonalenie własnego organizmu.

Korzyści wynikające z uprawiania form fitness uszeregowano według następujących czynników:

 • kompensacyjne
 • kondycyjne
 • kształtujące
 • estetyczne
 • zapobiegawcze
 • neutralizujące
 • zaspakajające
 • integrujące
 • zabawowe.

Siłownia

Siłownia

Nasz klub nie jest zwyczajną „siłownią”. Nasze motto przewodnie to „zdrowie dla ducha i ciała”. Głównym celem jaki sobie stawiamy jest oferowanie najwyższego poziomu usług fitness dostosowanego do potrzeb wymagającego klienta. Będziemy nieustannie dążyć do zaspokajania oczekiwań klubowiczów poprzez realizację wysokich standardów oraz zapewnienie wyjątkowej klubowej atmosfery.


Stretching

Stretching / rozciąganie

Ćwiczenia rozluźniająco-rozciągające wszystkie grupy mięśniowe przy spokojnej muzyce. Zwiększają elastyczność mięśni, likwidując przykurcze, które mogą być spowodowane np. siedzącym trybem pracy. Zajęcia gwarantujące relaks i odprężenie. Zajęcia dla wszystkich.


Zdrowy kręgosłup

Zdrowy kręgosłup

Prozdrowotny trening całego ciała i dobrego samopoczucia. W trakcie zajęć skupiamy się na powierzchownych i głębokich mięśniach odpowiedzialnych za utrzymanie wyprostowanej sylwetki. Ćwiczenia są świetną profilaktyką bólu i dysfunkcji kręgosłupa. Łagodzą lub likwidują bóle pleców wywołane siedzącą lub stojącą pracą, zgarbioną sylwetką, noszeniem torby zawsze na tym samym ramieniu czy po prostu stresem (stres powoduje przykurcz mięśni, a to z kolei prowadzi do długotrwałego dyskomfortu i bólu aparatu ruchu). Ćwiczenia poprawiają mechanikę ciała, wzmacniają, uelastyczniają i wydłużają mięśnie, czynią także sylwetkę bardziej opływową. Dzięki zajęciom Zdrowy Kręgosłup trzymamy się prosto, poruszamy z większą gracją, sylwetka zdaje się być smuklejsza.

Pilates

Pilates

Zajęcia mające na celu stworzeniu równowagi w ciele. Jest to trening „dobrego samopoczucia”, wpływający na to jak wygląda ciało, jak je odczuwamy i jak ono pracuje. Ćwiczenia wykonywane są przy spokojnej muzyce, w rytmie własnego oddechu. Fizjoterapeuci i osteolodzy określają tę metodę jako jednąz najbezpieczniejszych form aktywności ruchowej. Zajęcia dla wszystkich, także dla osób po kontuzjach.


Cycling

Spinning i indoor cycling

Będąc klubowiczem można bez żadnych ograniczeń korzystać ze wszystkich zajęć Spinning, w dowolnej ilości oraz godzinach. Ilość uczestników jest ograniczona do 10 osób, a rezerwacji dokonać można są w dzień poprzedzający zajęcia lub w dniu zajęć. Harmonogram będziemy rozbudowywać według Państwa potrzeb. Naszym celem jest zaoferowanie szerokiej oferty, zarówno zajęć porannych, wieczornych oraz weekendowych. Wszystko jest uzależnione od Waszego zainteresowania oraz zaangażowania.

Spinning® wzmacniamy układ krążeniowo-oddechowy oraz wszystkie partie mięśni, a także poprawiamy kondycję fizyczną i psychiczną spalając przy tym od 700 do 1200 kcal w ciągu jednej 45 minutowej sesji treningowej – tak w skrócie można opisać to co czyni te zajęcia wyjątkowymi.

Program Spinning daje ogromne możliwości rozwoju fizycznego. Dzieli się on na 4 stref treningowych:

RECOVERY (REGENERACJA: int. 50 – 65% tętna max)
Klasa o bardzo małej intensywności. Jest to najprostszy profil zajęć spinningu. Trening ma charakter relaksacyjny po dużych wysiłkach, jak również pełni rolę ćwiczeń dla początkujących. Dzięki temu profilowi możemy pracować nad techniką jazdy. Charakteryzuje go wysoki współczynnik spalania tkanki tłuszczowej.

ENDURANCE (WYTRZYMAŁOŚĆ: int. 65 – 75% tętna max)
Jest to trening o małej i średniej intensywności. Zawiera trzy podstawowe techniki jazdy. Używany, jako zajęcia dla początkujących i jako dobry trening mentalny. Dużo wizualizacji i motywacji. Charakteryzuje się bardzo wysokim współczynnikiem spalania tkanki tłuszczowej.
ENDURANCE HIGH – zajęcia o większej intensywności.
ENDURANCE LOW – zajęcia o mniejszej intensywności.

STRENGTH (SIŁA: int. 75 – 85% tętna max)
Jest to trening o dużej intensywności, skupia większą uwagę na pracy naszych mięśni i kształtowaniu naszego charakteru. Wyróżnia się dużym współczynnikiem spalania tkanki tłuszczowej. Stosowane są techniki podstawowe i zaawansowane. Klasa przeznaczona dla osób zaawansowanych.

INTERVAL (INTERWAŁ: int. 65 – 92% tętna max)
Trening dla zaawansowanych o bardzo dużej intensywności. Jest to najbardziej urozmaicony trening, który zawiera wszystkie techniki jazdy. Rodzaj ten wpływa na zwiększenie naszej wydolności
i kondycji. Występuje niski współczynnik spalania tkanki tłuszczowej. Między cyklicznie powtarzającymi się wysiłkami o dużej intensywności i zróżnicowaniu występują przerwy, które mają umożliwić odpoczynek.

RACE DAY (DZIEŃ WYŚCIGU int. 80 – 82% tętna max)
Dzień wyścigu jest to okazja do sprawdzenia swoich postępów w zakresie sprawności fizycznej rozwijanej w czasie odbywanych treningów w ramach pozostałych czterech intensywności.

 

Basen

Basen

DLA KLUBOWICZÓW ICDS Fitness Club PRZYSŁUGUJE ZNIŻKA NA WEJŚCIE NA PŁYWALNIE WYSOKOŚCI 50% WARTOŚCI BILETU, PO OKAZANIU KARTY KLUBOWEJ.

Pływalnia to doskonałe miejsce do relaksu i treningu. Składa się z basenu
sportowego oraz rekreacyjnego. Dla publiczności przewidziano trybuny
z 559 miejscami siedzącymi.

długość – 25 m
szerokość – 12,5 m
głębokość największa – 1,8 m, najmniejsza – 1,2 m
całkowita pojemność – 469 m3
ilość torów – 6
ilość miejsc siedzących na trybunie – 559

Cześć rekreacyjna składa się z brodzika dla dzieci z grzybkiem oraz 60 metrowej zjeżdżalni. Doskonałą jakość wody zapewnia system filtrów z ziemią okrzemkową oraz nowoczesna stacja dozowania środków dezynfekcyjnych oraz regulatorów odczynu pH. Podłoga całej części basenowej wyłożona jest wysokiej klasy terakotą antypoślizgową.

Zaplecze pływalni stanowią dwie przebieralnie z natryskami, W.C. oraz dwiema przebieralniami przystosowanymi dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Sauna

Sauna

Sauna fińska, znajduje się na I piętrze – wejście na pływalnię.

Godziny w jakich można korzystać z sauny:
poniedziałek – piątek 14:00 – 22:00
sobota – niedziela 10:00 – 21:00

Sauna określana jest przez specjalistów gorącą terapią dla ciała i duszy. I nie bez przyczyny. Regularne korzystanie z sauny zapewnia nie tylko piękną skórę, ale skutecznie redukuje codzienny stres i zmęczenie.

Lodowisko

Lodowisko

Lodowisko jest oświetlone, płyta lodowiska jest pielęgnowana za pomocą specjalnej maszyny tzw. rolby.
Powierzchnia lodowiska 600 m2 .

Kontakt do obsługi lodowiska: Bogdan: 604 425 104 , Patryk: 503 902 200

Godziny otwarcia lodowiska:
Poniedziałek – piątek w godz. 1100 – 2100
Sobota – niedziela w godz. 1000 – 2100

Przerwa techniczna: 1500 – 1600 (równanie płyty „rolbą”)
Na terenie lodowiska funkcjonować będzie wypożyczalnia łyżew.
W ofercie:

 • łyżwy w rozmiarach od 29 – 47, w tym: hokejowe, figurowe,
 • płozy saneczkowe dla najmłodszych,
 • gadżety do nauki jazdy (chodzik),
 • kaski ochronne,
 • ostrzenie łyżew.

Wypożyczalnia – cennik:

 • Łyżwy – 5 zł / h
 • Kask ochronny – 5 zł / h
 • Ostrzenie łyżew – 5 zł / para


Kontynując zgadzasz się na wykorzystanie cookies. więcej informacji

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.

Zamknij